A murit "UN OM" (fost consilier al parohiei şi secretar al Consiliului Parohial)

Viața parohiei Iunie 26, 2013

Cu adâncă tristeţe şi durere în suflet, cu părere de rău şi totuşi cu speranţa în Înviere anunţăm trecerea la cele veşnice a celui care a fost ANDRIESCU GHEORGHIŢĂ, un "om între oameni", cu un caracter deosebit şi mai ales un credincios aparte al parohiei noastre. La o vârstă tânără, de doar 45 de ani, când viaţa pământească îi stătea în faţă, domnul Gheorghiţă a lăsat două fete fără tată şi o soţie nemângâiată în urma unui accident de muncă, el care era omul unei orânduieli desăvârşite.

Noi, preotul paroh şi membrii Consiliului Parohial, parohia întreagă, deplângem dispariţia acestui drag consilier al bisericii şi al parohiei nou înfiinţate în comunitatea noastră şi suntem alături de întreaga familie îndurerată, dar mai ales de "fetele" LUI.

Înmormântarea va avea loc, Joi 27 Iunie 2013, la Biserica Paraclis "Sf. Ilie Tezviteanul" din Parohia Leţcani II, începând cu ora 10,00.

DUMNEZEU SĂ-L ODIHNEASCĂ ÎN PACE!