Sărbătoriţii parohiei de Florii

Viața parohiei Mai 3, 2013

Ziua Intrării Domnului în Ierusalim a fost una însemnată pentru mulţi dintre credincioşii parohiei noastre, mai ales pentru cei care şi-au serbat ziua onomastică. Cu această ocazie mulţi enoriaşi au căutat să fie prezenţi la Sf. Liturghie oficiată în Paraclisul „Sf. Ilie Tezviteanul” şi să primească ramuri de salcie cu care să-l întâmpine pe Hristos, „cel ce vine întru numele Domnului”.

La sfârşitul Sf. Liturghii s-au evidenţiat credincioşii sărbătoriţi, pe care-i felicităm şi cu această ocazie, rugându-ne lui Dumnezeu pentru ei şi mântuirea lor.

La mulţi ani.............. Viorica Văideanu, care împlineşte şi vârsta de 70 de ani!

La mulţi ani............... Mălina Vieru, o tânără de 11 ani, membră în corul parohiei şi care pe zi ce trece devine tot mai implicată în lucrarea de mântuire a ei şi a altora. O felicităm din tot sufletul şi sperăm ca şi de acum înainte să rămână alături de slujbele bisericii noastre.

La mulţi ani tuturor sărbătoriţilor şi.... celor prezenţi la Sf. Liturghie!